Мицкоски: Почна падот на Зоран Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на социјалната мрежа Фејсбук и напиша дека почнал падот на Зоран Заев.

- Македонија има нова реалност, власта е делигитимирана, почна падот на Зоран Заев. Вистинската сила се граѓаните, македонската пролет доаѓа, напиша тој.

 

Тој вчера ја искоментира и најавата за чистка на Заев, па нашиша дека не е проблемот до чистката, туку до тој што треба да исчисти.

Не е до чистката, туку проблемот е до тој што треба да исчисти, името му е Зоран Заев.
Зашто ветувањата за 500 евра плата не ги даваше некој друг, туку токму тој Зоран Заев.
Ветувањето за живот во Македонија, за повеќе пари за земјоделците, за 100 000 денари плата за лекарите, за правда и мир не ги даваше друг, туку тоа беше Зоран Заев.
Ветувањето дека нема да чепка во Уставот, дека името му е жицата од гитарата, и никој да не му ја чепка, беа зборови на Заев.
Ветувањето дека ќе расчисти со двајца министри осомничени за корупција во неговата влада уште пред две години, не ги даде некој друг туку токму Зоран Заев. Нема резултати.
Тој ги изневери и излажа граѓаните. Ја донесе апатијата и разочараноста во државата. 
Ставот дека сите други погрешиле, но само тој е чист, е потценување на граѓаните.
Затоа на 5 мај мора да добие лекција која очигледно не ја научи оваа Недела.
Време е народот да му одржи лекција, време е да се каже доста е на лагите. Нема повеќе.
Време е за правда, за Македонија!

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.04.2019 - 18:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега