Мицкоски оствари средба со Волкмар Клајн и Јоханес Рај

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека денеска остварил средба со Волкмар Клајн, Пратеник во Германскиот Бундестаг и Директорот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Рај

Остварив средба со Волкмар Клајн, Пратеник во Германскиот Бундестаг
и Директорот на Фондацијата Конрад Аденауер во Македонија, Јоханес Рај. Разговаравме за проблемите, предизвиците и иднината на Република Македонија. Македонија има пријатели, потребна е волја и визија за напредок, обнова која ќе донесе подобар стандард за сите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.10.2019 - 19:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега