Мицкоски: Од власта ветуваа живот, ама „Економист“ вели дека со Заев имаме хибриден режим

Бев во Св. Николе. Од власта ветуваа живот, ама „Економист“ вели дека со Заев имаме хибриден режим, пишува во последната објава на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Во 21 век, во Европа има хибриден режим, а ветуваа промени, и подобро. Тоа нивно владеење се претвори во еден хибриден режим во кој ја сврстуваат земјава. А, како поинаку би било со толку многу криминал и висока корупција, со амнестиран лидер на власта и измами на секој чекор, вели во својата објава Мицкоски.

Македонија може и мора повеќе и подобро. 12 април е шансата за обнова, шансата за промени, порачува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2020 - 22:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега