Мицкоски: Очекував кандидатите побрзо да ги соберат потписите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител кажа дека очекувал подносителите на иницијативи за собирање на 10.000 потписи за и официјално да може да влезат во претседателската трка, да ги соберат побрзо.

Но, како што кажа, не ги коментирал дополнително. Него му било важно собирањето на потписи за нивниот претседателски кандидат, професорката Гордана Силјановска Давкова. 

27.02.2024 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега