Мицкоски: Ние сме тие кои заедно со народот ја имаме обврската да се избориме за иднината на земјата

Бев во победничка Гази Баба. Нема застанување, нема калкулации, имаме задача да ја кренеме земјата од пепелот во кој ја оставаат и пустошот кој го прави оваа власт со секој поминат ден, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 20:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега