Мицкоски: Нека грми Македониjа за победа

Нека грми Македонија за победа, напиша вечерва пред почетокот на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија, опозицискиот лидер на Фејсбук, Христијан Мицкоски.

„Фудбалот сведочи за нескршливоста на духот и жилавоста за успех.
Македонија - Бугарија, нека грми Македониjа за победа“, напиша Мицкоски на ФБ. 

26.09.2022 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега