Мицкоски не дошол пред Влада поради неодложни обврски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не присуствуваше на свечената церемонија за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на Владата.

Од најголемата опозициска партија потврдуваат за „Независен весник“ дека Мицкоски добил покана од владата, но оти не можел да дојде поради неодложни работни обврски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега