Мицкоски: Нашиот план е зголемување на просечните плати за 25 отсто

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска се сретна со просветните работници во Охрид.

-Се обврзав да работиме за подобар стандард, враќање на достоинството, исправање на неправдите кон оваа група вработени, подобри услови и повисоки плати. Обновата е неопходност која подразбира план за развој. Нашиот план е зголемување на просечните плати за 25%, намалување на невработеноста под 10%, поддршка на образованието. Потребна е визија и план за развој. Ние таа ја имаме и ќе ја исполниме по победата на 12 април. Заедно, одговорно и посветено, напиша Мицкоски на социјалната мрежа Фејсбук.

19.02.2020 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега