Мицкоски му честита на Бајден: Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за заштита на демократијата

 

Честитки за 46-от претседател на САД, Џо Бајден на својот фејсбук профил упати лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

– Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на мирот, заштита на демократијата и обезбедувањето на иднина. Граѓаните очекуваат мостови на соработка, стабилност и перспектива, напиша Мицкоски на Фејсбук. 

Честитки за 46-от Претседател на САД, Џо Бајден. Одговорен предизвик, но и исклучителна можност за зачувување на...

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 20 January 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 22:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега