Мицкоски: Му бев советник на Груевски без надомест

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на дуелот на МТВ му одговори на Заев околу тоа дека му бил советник на екс-премиерот Никола Груевски.

- Јас како советник на Груевски работев пробоно, односно без надомест. Бев советник околу година ипол. Ви оставив неколку проекти во енергетиката, кои вие ги поништивте. А, сега на нивна основа правите нови, рече Мицкоски.

 

 

 

23.05.2018 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега