Мицкоски: Македонија денеска доби мајка на нацијата

По изборот на професорката Гордана Силјановска Давкова за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на денешната конвенција на партијата која се одржа во Струга, говор одржа и претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

– Честитки што се одваживте да аплицирате за кандидат за претседател на Република Македонија и иден претседател на Република Македонија. Македонија денеска доби мајка на нацијата – рече Мицкоски.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 19:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега