Мицкоски: Лозарите се во очајна ситуација поради условите коишто се предизвикани од Владата

Мицкоски денеска оствари средба и со лозарите од Тиквешијата, при што од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ им беше ветено ВМРО-ДПМНЕ во рамки на програмата обнова за Македонија ќе предвиди решенија кои што ќе значат вистински решенија за реалните проблеми.

-Разговаравме со лозарите од Неготино, претходно разговаравме со лозарите од Кавадарци, Росоман. Така што генерално преовладува идентична слика дека денеска тие се во очајна, катаклизмична би рекол ситуација поради условите кои што се денеска предизвикани од страна на Владата предводена од СДСМ и Зоран Заев.
ВМРО-ДПМНЕ во рамки на програмата обнова за Македонија ќе предвиди решенија кои што ќе значат вистински решенија за реалните проблеми на лозарите во Тиквешијата, а со самото тоа ќе го зголеми и квалитетот на нивниот живот, пишува Мицкоски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.09.2019 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега