Мицкоски ќе одржи прес-конференција откако Мијалков се појави во Обвинителството

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави дека лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција вечерва во 19:30.

Ова доаѓа откако ексдиректорот на тајната полиција Сашо Мијалков се појави пред Обвинителството за организиран криминал и корупција. Претходно, надлежните два дена трагаа по него, а распишана беа и национална и меѓународна потерница.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 18:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега