Мицкоски ќе им се обрати на граѓаните во 19:30 часот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во 19:30 часот ќе им се обрати на македонските граѓани.

Попладнево со 81 глас „за“ беа изгласани уставните измени во Собранието.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 19:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега