Мицкоски ја испрати коњаницата: Борбата на илинденците е нашата кауза

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по повод испраќањето на илинденската коњаница, која тргнува за Крушево од Лисиче, денеска беше во црквата Св. Петар и Павле во која се одржа литија на која коњаницата доби благослов за среќен пат.

“Традицијата е нашето дефинирање. Во чест на светлиот Илинден поддршка за илинденската коњаница. Борбата на илинденците е нашата кауза. Слобода, независност, ВМРО, Македонија!”, напиша тој на Фејсбук.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.07.2020 - 20:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега