Мицкоски и Пендаровски на средба во петок

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски разговарал со претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски и договориле да остварат средба во петок оваа недела.

Двете теми на кои што ќе се разговара на средбата се случувањата од 27 Април и актуелната политичка и економска состојба во која се наоѓа нашата држава моментално.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.05.2021 - 13:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега