Мицкоски и германските стопанственици ќе дебатираат за очекувањата и предизвиците за бизнисот

Делегацијата на германското стопанство во државава денеска организира денеска панел дискусија на тема „Шанси, очекувања и предизвици за стопанството 2020“.

Меѓу учесниците на дебатата се Патрик Мартанс, шеф на Делегацијата на германското стопанство и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.02.2020 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега