Мицкоски: Договорот со Бугарија не решил проблеми, туку создава нови проблеми

Очигледно е дека Заев лажел, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил.

„Договорот со Бугарија не решил проблеми, туку создава нови проблеми и сега се бараат од Македонија нови отстапки и затоа сметаме дека не треба да се крие од јавноста што се преговара, туку да се соопшти на медиумите и на граѓаните кои се анексите коишто Софија инсистира да бидат дел од преговарачката рамка на Македонија со ЕУ“ напиша Мицкоски.

09.06.2021 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега