Мицкоски до Сајкоски: Нѐ чека многу работа

 

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новиот генерален секретар Ѓорѓија Сајкоски на партијата му посака многу успех.

-Сајко, нека е со успех позицијата, нѐ чека многу работа и заеднички битки. Сѐ до конечна победа на мафијата, порача Мицкоски на Фејсбук.

Централниот комитет на партијата претходно го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов ген. сек. Сајкоски доаѓа на функцијата која до скоро ја вршеше Игор Јанушев.

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Ѓорѓија Сајкоски...

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 30 September 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега