Мицкоски: Бензинот поскапе, Заев не задолжува, Добро утро Македонијо

Уште еден ден од "животот" на Заев кој станува пекол. Ова го напиша денеска лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на Фејсбук.

- На почеток на денот, а бензините поскапеле, владата ги задолжува граѓаните за 61 милиони евра, и веројатно ќе посведочиме за уште некој криминално рекетарски скандал. Добро утро Македонијо!, напиша тој барајќи оставка и предвремени избори.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.09.2019 - 09:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега