Мицкоски: Ако дојдеме на власт ќе обелодениме кој му помогна на Груевски да избега

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во емисијата „Економски магазин“ на прашање дали ќе го пречека со фанфари Никола Груевски на аеродромот ако неговата партија победи на избори и формира влада, одговори дека ќе истражи и ќе обелодени кој му помогнал на Груевски да избега од државата.

Мицкоски додаде дека во оваа држава има закони што мора да се почитуваат и оти секој што погрешил пред законот, без разлика дали е Груевски, Мицкоски или Заев, мора да одговара.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 23:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега