Мицкоски: Ахмети и Џафери да ја кажат вистината за содржината на УСБ - то и пликото кои што им било дадено

При денешната посета на општина Брвеница претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на споменатите информации  УСБ и плико со документи што биле дадени на Џафери и Ахмети истакна дека  треба Џафери и Ахмети да ја кажат вистината за содржината на УСБ и пликото кои што им било дадено.

 

„Па еве ќе ги прашате и Талат Џафери и  Али Ахмети за содржината на тоа УСБ, на тоа плико и каков документ имало во тоа плико и јас ќе ги следам внимателно нивните изјави и внимателно ќе следам дали ќе ја кажат вистината. Еве да оставиме тие да ја кажат вистината, бидејќи ти ги добиле два од трите документи“, нагласи Мицкоски.

 

 

23.09.2023 - 13:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега