Миа Калифа по втор пат се разведува- Најпознатата ѕвезда на филмовите за возрасни повторно „сингл“

Ѕвездата на филмовите за возрасни, поранешната порно актерка Миа Калифа (28) одново е сингл, односно се разведува од сопругот по две години брак.

Актерката ја објави оваа вест на Инстаграм, наведувајќи дека не станува збор само за еден проблем, како и дека таа и сега веќе поранешен сопруг, останале во добри односи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa)

„Можеме самоуверено да кажеме дека се обидовме сè за да успее нашиот брак, но по речиси една година терапија и работа на тоа, раскинуваме, знаејќи дека секогаш ќе бидеме пријатели и дека навистина дадовме се од себе. Секогаш ќе се сакаме и почитуваме, бидејќи знаеме дека не само еден внатрешен проблем е причина за нашето раскинување, туку кулминација на нерешените, клучни разлики за кои не можеме да се обвинуваме едни со други“ – напиша Миа.

“Го затвораме ова поглавје без жалење и двајцата започнуваме одново, одделно, но нè обврзува неверојатно семејство, пријатели и љубов кон нашите кучиња. Ова требаше да се случи многу одамна, но ние сме среќни што поминавме време заедно и го направивме тоа најдобро, и можеме да  кажеме дека дадовме сè од себе “, додаде таа во изјавата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa)

Ова беше втор брак на порно sвездата, бидејќи нејзиниот прв сопруг и беше љубов од средно училиште, со кого исто така беше во брак само две години.

 

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa)

22.07.2021 - 18:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега