Метеоролозите совонредна најава: Доаѓа голем студ

Во текот на претстојната ноќ температурите уште повеќе ќе опаѓаат и тоа поради претежно ведрото време, до утре изутрина температурите ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен додека на планинските места истите ќе се спуштат до околу па и под -10 степени, информира метеорологот Славчо Попоски.

Поради ваквата ситуација на граѓаните кој планираат да излегуваат со себе задолжително да си понесат топла облека, односно шал и капа со што добро да се заштитат од студеното време и од ниските температури на воздухот кој се очекуваат во текот на оваа ноќ и утре изутрина.

Исто така вечерва очекувајте детална анализа околу влажните бранови кој ни претстојуваат овој викенд и на почетокот од следната недела.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 18:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега