Метеопатите први на удар - УХМР информира кога ќе престане дождот

Дожд, облаци и тмурно време, ова е сликата денеска во Македонија. 

Утринските температури во земјава ќе се движат во интервал од 4 до 11 степени, а дневните максимални температури на воздухот ќе го достигнат максималниот 21 степен целзиусов.

Сонце не очекува за викендот кога ќе има стабилизација.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 07:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега