Месечна временска прогноза: Секој ден невреме

Високи температури но и нестабилно време најавуваат метеролозите до крајот на месецот. Речи си секој ден до крајот на јуни се најавуваат врнежи од дожд или барем услови за тоа. До крајот на оваа недела не очекува невреме со грмотевици скоро секој ден. 
Температурите ќе се движат околу 30 степени, а најтопло се очекува да биде денеска кога во некои места ќе надминат и 35 степени.

 

 

 

13.06.2018 - 09:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега