Меркел: Се воведува потврда за вакцинација

Лидерите на Европската унија се сложија да воведат потврда за вакцинација. Тоа ќе биде подготвено во рок од три месеци, вели Ангела Меркел, пренесува Б92.

Наскоро повеќе информации

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2021 - 20:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега