„Мерцедес“ удрил во малолетник во кочанско- момчето пренесено во болница

Малолтник тешко повреден откако во него удрил автпомобил.

Имено, вчера во 18:30 часот на ул.„Маршал Тито“ во село Мојанци, кочанско, Д.А.(34) од с.Мојанци, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со кочански регистарски ознаки, удрил во малолетник.

Малолетникот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега