Меланија итно оперирана, но не е единствена - и овие први дами боледувале од рак

Меланија Трамп, првата дама на САД го оперираше бубрегот и ќе биде задржана во болница до крајот на неделата. 
 
Белата Куќа соопштила дека Меланија е примена во националниот воен медицински центар „Волтер Рид“. 
 
За потсетување, последен голем хирушки зафат меѓу првите дами имаше Ненси Реган во далечната 1987. На неа беше направена мастектомија бидејќи и бил откриен тумор на градите. 
 
Иста операција имала и Розан Картер во 1977, како и Бети Форд во 1974. 
 

 

 

16.05.2018 - 13:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега