Меган се уште нема британско државјанство, а сега медиумите открија зошто е тоа така

Пред неколку дена во јавност протече информација дека Меган Маркал се уште нема британско државјанство иако веќе е во брак со член од кралското семејтво.

Според британскиот „Дејли Меил“ се вели дека изборите се причина за тоа.

Имено кралското семејство нема обичај да излегува на избори и тоа му го препушта на обичниот народ, а со оглед на тоа дека Меган е американка и е склона на кршење на правилата, стравуваат дека би можела да излезе на гласање.

-Меган не се буни, го прифати фактот дека добивање на државјанствое едноставно спор- рекол извор близок на Меган.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 19:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега