Меган предизвика нов тренд: Жените ширум светот инспирирани од нејзиниот пример

Помина една недела од венчавката на Меган и Хари, а светот уште е под импресии од истата.

Поранешната актерка Меган, ги воодушеви сите жени и се појави со едноставна фризура и без шминка на денот на венчавката , а се чини дека тоа е за првпат во историјата на сите невести.

Сопругата на Хари имаше нежна и дискретна шминка, а наместо пудра имаше само нежна подлога, што на нејзиното лице се забележуваа пегите.

Баш поради таа причина Меган доби многу пофалби и успеа да имспирира многу жени ширум светотда обајават фотогрфаии од своето лице притоа ставајќи ги пегите во преден план.

Користејќи хаштаг #freckleslikemeghan, #frecklesfordays i #frecklegang, дамите ширум светот постираат фотографии каде ја покажуваат својата едноставност.

 

 

 

26.05.2018 - 12:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега