Меган го прослави роденденот но сега мора да го направи ова - строгите правила важат и за неа

Војводката од Сасекс Меган Маркл, која пред три дена го прослави 37-от роденден, според кралскиот протокол мора да ги врати бројните подароци.

Убавата Американка може да задржи само книги, цвеќе и бонбони.

Списанието Ел наведе дека Маркл, како член на кралското семејство, не смее да ги прифати сите подарици кои и биле дадени. 

 

 

 

09.08.2018 - 19:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега