Меган доживеа уште еден гаф, а побара помош од Хари- што да правам? (видео)

Новопечената војводка од Сасек, Меган Маркл сеуште ги учи кралските протоколи, па затоа и не изненадува фактот дека прави многу грешки.

Роденденот на кралицата беше вистинска прилика за Меган да се покаже и се придружи на балконот на Бакингемската палата.

Таа веќе го прекри протоколот со својата комбинација, која беше со голеи раменци и во розена вијанса, што е против кралките протоколи, но тоа не беше единствената грешка.

Имено кога покрај неа помина кралицата таа не знаеше што треба да направи.

Затоа помош побара од сопругот, принцот Хари кој стоеше покрај неа и и покажа дека за таа прилика Меган треба да се поклони.

 

 

 

14.06.2018 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега