Мечка усмрти 16-годишно момче

Мечка усмртила 16-годишно момче за време на трка во планинско трчање на Алјаска, соопштија локалните власти. Идентитетот на жртвата засега не е соопштена.

Трката се одржала вчера, а натпреварувачот некаде на половина на трката испратил СМС порака дека го брка мечка.

Спасувачите кои тргнале во потрага нашле остатоци од момчето. Ренџерите пукале на мечката и ја погодиле во глава, но животното успеало да побегне.

 

 

 

19.06.2017 - 14:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа