Маж со сукало влетал на бензинска во Скопје

Вработен во Агенција за обезбедување вчера пријавил дека на бензинска пумпа на бул. „Србија“ околу 21 часот и 40 минути вработените биле вознемирувани од маж кој кон нив упатувало пцовки, закани и навреди, а во рацете држел нож и сукало.

-По доаѓање на патрола од агенцијата за обезбедување, сторителот му упатил закани по животот и на И.М. вработен во агенцијата. Лицето е приведено од полициски службеници и утврдено е дека се работи за 28-годишниот С.П. од Скопје, кој што бил задржан во Полициска станица Кисела Вода, информираат од полицијата.

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

17.01.2018 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа