Маж силувал малолетно девојче во Тетово

Малолетно девојче било силувано во возрасен маж во Тетово.

- Вчера 21:00 часот во СВР Тетово, жител на Тетово пријавил дека претходниот ден околу 22:00 часот едно лице на возраст од околу 40 години извршило обљуба врз малолетната ќерка на неговата сопруга.

Во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2020 - 16:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега