Маж се самозастрелал чистејќи поштол во Битола: Со прострелна рана на раката пренесен во билница

Во текотна вчерашниот ден, маж се замозастрелал додека го чистел пиштолот за кој имал дозвола.

„Вчера околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на улица „Филип Втори Македонски“, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка“ стои во соопштение од МВР.

С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега