Маж починал на плажа во Крани- детали за несреќата

Маж на возраст од 72 години, Ѓ.Д. од Неготино, денеска починал на брегот на Преспанското езеро во Крани, потврди портпаролката на СВР Битола, Сања Стаматова, пренесува „Нет прес“.

Лекар ја констатирал смртта, обвинител и екипа на полицијата направиле убид, обдукција не е наредена, а се претпоставува дека починал од природна смрт, а не од давење како што наведоа некои медиуми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 17:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега