Маж остави 3-годишно девојче само, среде прометна улица па побегна (видео)

Кинеската полиција трага по маж за кој се сомневаат дека оставил 3- годишно девојче среде улица во Нанкинг.

Имено само девојче е снимено како талка низ градот и сама преминува улица.Малото девојче за малку ќе загинеше и тоа во неколку наврати, но за среќа полицијата успеала да реагира навреме.

Полицијата прегледувајќи ги снимките, забележале дека девојчето е оставено три часа пред да биде спасено, од страна на маж за кој се вреува дека и е татко.

„Средовечен маж го доведе девојчето до железничка станица и ја остави на улица“изјавиле од полицијата.

Додаде дека откако ја оставил тој трчајќи побегнал, а малото девојче с обидувало да го следи,а штом исчезнал од видикот девојчето се нашло во опасност.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега