Маж од Кочани му се заканувал на полицаец на должност

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 35-годишниот О.Ц. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. На 13.03.2020 околу 21:00 часот пријавениот упатил закани кон полициски службеник кој вршел службени дејства. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2020 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега