Маж нападнат во казино во Скопје

 

Маж бил нападнат во казинот во Скопје, информира МВР. Вчера во 00:25 часот во СВР Скопје 30-годишниот П.С. од Скопје пријавил дека во казино лоцирано на булеварот „Јане Сандански“ по претходна расправија бил физички нападнат од 30-годишниот Б.П. од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 16:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега