Маж нападнат со стап пред продавница во село Марков Манастир

Маж од село Ракотинци бил нападнат со стап пред продавница во село Марков Манастир.

„Вчера околу 14.00 часот во СВР Скопје, З.С.(48) од село Ракотинци пријавил дека пред маркет во село Марков Манастир, поради меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат со стап од Љ.Ш.(30) од село Елово“ велат од полиција.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член.12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега