Маж излета со возилото кај Катланово

Околу 17 часот вчера на регионалниот пат Скопје-Катланово, 63-годишниот В.Т. од селото Каратманово-Свети Николе, управувајќи патничко моторно возило „Шкода Фелиција“ со штипски регистерски таблици, изгубил контрола и се превртел.

Во незгодата се здобил со тешки телесни повреди и тоа фрактури на десно рамо, ребро и напукнат пршлен, кои биле констатирани во Ургентен Центар-Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

 

 

 

12.09.2017 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа