Масовна тепачка го запрепасти регионот: Се тепале и жени и трудници, еден влетал со автомобил

 

Во Загреб се случила масовна тепачка во која се пресметале две групи. Имало 20-ина луѓе кои жени, деца и трудници. Се тепале со летви, камења, што им дојде при рака.

Моментот е снимен на камера, а наводно се работи за две фамилии кои имале проблеми од претходно.

Еден од учесниците се качил во автомобил, се залетал и прегазил три лица.

 

 

 

21.04.2018 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега