Маска за тенка и слаба коса: Чини само 20 денари а делува

Циметот и медот се општо познати по своите лековити дсвојства, па баш поради таа причина тие се доста рспостранети во природната медициа и често се користат.

Оваа маска е посебно погодна за слаба и текна коса и коса без сјај.

Состојки:

 2 лажички цимет

1 лажичкамед

една лажичка маслиново масло

Згрејте го маслиновото масло и додадете го циметот и медот. Состојките добро соединете ги и нанесете на косата со четка, а главата замотајте ја со пластична проѕирна фолија. Оставете да делува 15 минути, а доколку сте во можност може и подолгио, па исплакнете и нанесете маска за коса.

З анајдобри резултати коритете ја маската еднаш неделно, но имајте на ум дека на чуствителна кожа циметот може да предизвика благо пецкање и благо да ја светкли косата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега