Масимо ја изненади сопругата со подарок за кој многу жени може само да сонуваат

 

Масимо Савиќ кој има 55 години и во брак со  Ени од 1992 година и важат за еден од најскладните парови, оваа година ја одбележуваат својата 25- годишнина од брак а тој својата сопруга ја изненади со нешто, што многу жени може само да сонуваат.

Имено тој направил забава по тој повод, а пред забавата на својата сопруга и подарил дијамантски прстен.

-На нашата забава се собраа само најблиски пријатели. На Ена пред забавата и подарив дијамантски прстен, додека се шетавме низ градот, и нараквица на која има 25 ситни дијаманти, кои многу и се допаднаа, а таа мене ми купи часовник- изјавил Масимо за магазинот  „Глорија“

 

 

 

07.12.2017 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа