Мартовски снег и во Босна и Херцеговина- се очекува поинтензивни врнежи во текот на ноќта

Снегот предизвика потешкотии во сообраќајот во Босна.

Магистралниот пат М-18 што ги поврзува Сараево и Олово, е затворен за сообраќај за тешки товарни возила поради наноси на снег, а се случи и сообраќајка.

Снегот денеска во попладневните часови почнал да паѓа на неколку планински места, а во текот на ноќта и утрешниот ден се очекува да падне низ цела Босна.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2019 - 12:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега