Марина Туцаковиќ: Се плашам од смртта, но единствено што жалам во животот е смртта на мојот син

Марина Туцаковиќ, храбро се бори со тешка болест, а и покрај се не се предава така лесно.

Последните неколку дена многу се шпекулираше за нејзиното здравје, па затоа таа реши да открие како се чусвтвува и какви се прогнозите на докторите.

„Добро е, не е шампионски, но добро е. Секој ден ми е се подобро. Тоа веќе трае со години. Не може да се реши преку ноќ. Неделава треб да ги повторрам анализите, менуваат терапија, а очекувам и од Институтот за Онкологија да ми стигне некоја нова инекција.

На прашање дали заминува во Германија на лечење таа вели дека ќе мора повторно да замине таму.

„Примам некои инекции на пест месеци, па можеби ќе одам, а може и не.Препорачувам луѓето почесто да одат на лекар, секој случај е различен сам за себе, не можам ништо повеќе да препорачам“ Рекла Туцаковиќ.

Марина призна дека се плаши од смрт, но не сака да рзмислува на таа тема се фокусира на убави работи.

Марина се осврна и на смртта на нејзиниот син.

„Сејој за нешто жали во животот, а јас за мојот син кој почина на 24 години, ако за нешто би можела да го вратам времето и да промени нешто тоа би било за него, само него“ рекла таа.

Додека пак за соработката со Цеац таа рекла дека е беспрекорна, но би сакала и со Драгана Мирковиќ да ја обнови соработката.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2019 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега