Манекенка станала професорка, но набрзо добила отказ по срамно видео кое кружело меѓу учениците

Професорка по историја во јужноафриканскиот интернат поднела оставка после тврдења дека имала сексуален оснод со најмалку еден ученик.

Фиона Виоти(30) која се омажила минатата година, минатиот четврток го напуштила факултетот откако 18- годишник признал дека бил во „интензивна“ сексуална врска со неа.

Тој рекол дека направил договор со Фиона, но кога се обидел да ја прекине врската, таа почнала да го контролира, па во тој момент тој и неговите родители повикале адвокат.

Официјалните лица во елитното училиште ангажирале и адвокат за да ги испита тврдењата дека Фиона била во врска со неколку ученици од училиштето. Се наведува дека е разговарано со 40 ученици од училиштето.

Се смета дека голем број на видеа со експлицитна содржина со Фиона како извршува сексуални дејствија кружи низ учениците, а тие ја објавиле и на интернет.

Фиона се омажила минатата госина за 32- годишниот Паву Виоти кој има приватна фирма, а паот сега се рзаведува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 19:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега