Манекенка објави разголени фотографии во Чернобил, се обиде да се оправда, но уште повеќе ги разбесни фановите

Руска инфлуесетнтка Веронија Рачеа предизвика бес ширум светот, објавувајќи разголени фотографии, а спорет означеното, настанале на местото каде се случила најголемата нуклеарна катастрофа.

После бурните реакции и коментари, Вронија реши да се огласи и да објасни што се случило.

Имено таа тврди дека фотографиите воопшто не се направени во Чернобил, туку 4000 километри подалеку, во Сибир и вели дека не знае зошто со фоторафијата имало и гео таг (ознака на локацијата на која се наоѓа) Припјат.

На првите две фотографии кои Вероника ги објавила на 6 и 13 јуни, позира во раскопчано одело, а во преден план се нејзинионт задник во танга. Па изгледа како да и се допадна вниманието кое го доби (иако негативно), таа неколку дена подоцна објави уште две фотографии на кои носи раскопчано заштитно одело, а на едната од нив со голи гради кои ги покри со рацете додека на лицето носи гас маска.

На првата фотографија вероника како локација поставила таг, Припјат, сакајќи да покаже дека се наоѓа в градот кој е изграден за работниците во нуклеарната електрана, која после катастрофата во 1986 е фкспресно напуштен поради висок степен на радијација.

Коментари како што се "Ти си болна", "Веројатно не е доволно паметна да сфатаи дека тоа е непочитување", "Деца умреа тука, идиот", "Можеби можете да ја направите следната фотографија на гробиштата. По можност со отворен ковчег и свежо телото ", па дури и" Да, зрачењето е секси. Со нетрпение очекуваме да и дијагностицираат рак ", ваквите коментари беа само дел на објавените фотографии на Верониа за кои таа зажали што ги постави и јавно се извини.

„Не знам зошто го ставивме тој гео таг.Сите фотографии се направени во едно напуштено место во Новосибирка“ рекла таа и навела дека избор на темата и оделото се одбрани намерно за да се сврти вниманието на проблемите со загадување на животната средина, но и поради голема популарност на серијата „Чернобил“, одлучила да постави локација „Припјат“.

Дури и да е ова вистина и ако овие фотографии не се направени о Чернобил, ништо нема да и помогне да го смири бесот на јавноста.

Па иако навистина се фотографирала во Сибир, а не Чернобил, тогаш ознаката за локација „Припјат е лажна и ги лаже фановите.

Интересно е дека и покрај сите негативни коментари па и нејзиното опавдување, локацијата сепак не е сменета.

 
 
 
View this post on Instagram

ph: @angelinaprotein & @alkrud_ . . . assistant: @d._kramer

A post shared by @ nz.nik on Jun 12, 2019 at 11:41am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

-ph: @alkrud_ & @angelinaprotein . . . . -assistant: @d._kramer 18+

A post shared by @ nz.nik on Jun 6, 2019 at 7:32am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега